Opomíjená část atraktivity

28.02.2021

Nebudu tu "objevovat Ameriku", a tak tento článek není o tom, že mužskou atraktivitu určují věci jako široká ramena, vysoký společenský status, přístup ke zdrojům a další znaky síly a moci, které všichni známe. Na internetu najdete nespočty článků a videí na toto téma, od vědecky podložených teorií, přes úvahy, až po praktické návody, jak se opačnému pohlaví zalíbit. Avšak u spousty těchto článků postrádám jeden významnou faktor. Jednu tajnou ingredienci, kterou "vztahoví guru" zapomínají. Jedná se o vášeň.

Fotbalista běžící po hřišti, otec hrající s dětmi basketball, zápasník zasypávající soupeře údery, fotograf zachycující nejlepší snímek, pianista hrající nejoblíbenější skladbu, tanečník vedoucí partnerku, malíř dokončující své dílo a nespočty dalších příkladů. Vše má společné právě vášeň pro danou činnost. Tito lidé jsou ve "flow" (ve volném překladu "plynutí"), stav, kdy nevnímají čas, jsou nesmírně kreativní a plně soustředění na svůj výkon. Nejde o to jen něco dělat. Musíte danou aktivitu opravdu milovat.

Slavní sportovci, fotografové, herci, hudebníci, všichni se těší nebývalému zájmu žen. Pesimisti vám řeknou "To protože mají prachy!". Nejde jim odepřít, že přístup ke zdrojům hraje významnou roli, ale jejich vysokou atraktivitu a přitažlivost dotváří právě vášeň, kterou věnují své "práci". Jedná se totiž o emoci a ženy jsou založeny spíše emociálně než logicky. Pohled na muže, který podává výkon ve sportu, v umění nebo i "jen" ve své práci je pro ženy spolehlivým afrodisiakem. Jako člověk, který se deset let pohyboval na poli hudby, toto můžu potvrdit z vlastní zkušenosti.

Když vezmeme příklad z hudební branže, tak si představte, že jste zpěvák, který právě na pódiu rozjíždí nejlepší skladbu kapely. Žena vidí vášeň, kterou do zpěvu vkládáte, máte plný parket, což je znakem toho, že vaše schopnosti jsou natolik kvalitní, že vynikáte. Nesnažíte se sbalit holku, nenakecáváte jí, jak jste dobří zpěváci, nevychloubáte se. Nejsou to slova, jsou to činy. Ona v praxi vidí, že jste opravdu dobří, vidí ostatní lidi, kteří potvrzují vaši hodnotu tím, že si váš zpěv vychutnávají, že vám fandí. Je jasné, že dostat se do této pozice nebylo hned a nebylo to lehké. Vidí tak muže, který má odhodlání, vytrvalost a je úspěšný.

Nemusíte si hned teď objednávat kytaru nebo svolávat kapelu ze střední. Tento článek má pouze poukázat na důležitost žití naplňujícího života plného věcí, které vás skutečně baví. A když se podíváte na stránku věci ve vztahu k ženám, tak nejlepší balení je často právě nebalit. Jen si užívat moment, dostat se do flow a pustit otěže své vášně. Možná si teď říkáte: "Jenže já nevím, co je má vášeň!". O hledání své vášně ještě budeme mluvit, ale to až v dalším článku.

Foto ilustrační - Peter Bence, koncert v Bulharsku