Kdo jsem a o čem je tento blog?

Jsem Michal, je mi 31 let a celý život se zabývám tím, jak posunout své limity a dosáhnout vyššího levelu. Jsem nadšenec do seberozvoje, zbraní a bojových sportů. Dnes mám za sebou přes 8 let v obchodním světě, nespočet akvizičních "chladných" telefonátů, stovky schůzek, řady prezentací, školení a samozřejmě i uzavřených dealů. Můžu říct, že mě živí mluvení, což je celkem paradox, protože jsem kdysi koktal. Když se vrátím v minulosti, tak celé dětství jsem byl prototypem asociálního introverta, který měl problém i s koupením zmrzliny. Slabý hlas, úzká ramena, neochota jít do konfliktu, všechny tyto aspekty mi "zaručovaly" místo v koutě, mimo proud veškerého dění. Ale každý musíme hrát s kartami, které nám byly rozdány. Prvním impulsem ke změně u mě byla bojová umění, konkrétně karate. Učil jsem se disciplíně, odvaze čelit konfliktům a hlavně věřit svým schopnostem. Když už jsem našel víru (kdybych někdy zakládal sektu, připomeňte mi tento odstavec), moje transformace mohla začít. Na střední škole už jsem si vytvářel vizi, kým chci být, a podnikal kroky k naplnění této představy. Seberozvoj pro mě byl cestou, jak být docílit toho, že jsem slyšet, jak mít ze sebe dobrý pocit, i jak být užitečný ostatním. Vyhledával jsem výzvy a příležitosti, jak posilovat své "nové já" a to jak v rovině duševní, tak i té fyzické.

Není se čemu divit, že jsem po škole nastoupil do oboru obchodu a prodeje. Navolávání schůzek, potkávání se s cizími lidmi, prakticky obor ovládaný extroverty, to je ta správná challenge pro ex-introverta. Bavila mě ta nutnost překonávání se, sebevzdělávání, spousta čtení, návštěvy kurzů a přednášek. A hlavně úspěch, materiální zajištění, které člověku usnadní život. Věděl jsem, že vše, co se učím, chci předávat dál. Ono nejlepší způsob, jak se něco naučit, že to vysvětlovat někomu druhému, takže je to i trošku egoisticky motivované. Myslel jsem si, že jednou teda skončím u školení nových obchodníků, že jim dám tu možnost se rozvíjet a být úspěšní. Jenže učit čistě obchod je pro mě nuda. Když jsem si to vyzkoušel, došel jsem k závěru, že nové obchodníky mohu naučit pouze jak vydělávat peníze, a to úplně nenaplňuje tvrzení "naučit je, jak být úspěšní". Peníze automaticky neznamenají úspěch nebo štěstí, je to pouze jedna část mozaiky. Přehodnotil jsem své cíle a rozhodl se, že chci předávat zkušenosti v rámci komplexního rozvoje mužských dovedností. 

Učit lidi nejen jak prodat produkt či službu na pracovní schůzce, ale také jak prodat sám sebe na pracovním pohovoru nebo na rande. Jak úspěšně komunikovat, nejen s potenciálním klientem, ale i s přítelkyní, či s holkou, která se mi líbí. Přenáším své dovednosti z obchodního světa do každodenního života. Cílem je využití různorodých technik k tomu, aby byl člověk celkově spokojenější a měl radost z každého nového dne. Ve chvíli, kdy žijeme život, který nás baví a děláme to, co skutečně umíme, i materiální stránka přijde. 35 000 sledujících, které jsem v krátkém čase nabral na Tik Toku (bez jediné vynaložené koruny) jsou pro mě důkazem, že mám co předávat.

Píšu z pozice člověka, který sám zažil, jaké je to být outsider a rozhodně ještě není "v cíli". Spousta článků zde je tak takovým live monitoringem experimentů, kde jsem já sám pokusným králíkem. Navíc je tento blog nezávislý. Často se setkávám s tím, že osobní rozvoj je pouhým doplňkem pro nabírání lidí do multilevelu, či má jiné "šedé pozadí". Jste na stránce, která vám má předat určitou hodnotu, a to zábavnou a dynamickou formou. Chci se vymezit proti řadě neoriginálních motivačních stránek, které pouze sdílejí stokrát ohrané citáty a nic užitečného vás nikdy nenaučí. Budu rád za vaše komentáře, připomínky, určitě máte prostor se vyjádřit. Případně mi neváhejte napsat na Instagramu.

 

BUĎME V KONTAKTU

facebook

instagram


Napište mi