Už žádné Instagram modelky!

25.02.2021

Instagram je plný krásných holek, které vědí, jak svůj vzhled prodat. A to nemyslím hned odkaz na OnlyFans. Stačí být přiměřeně hezká. Virtuální prostředí ve spojení s dobrým fotografem, správnou pózou, dostatečnou retuší či filtry tvoří úspěšné profily přetékající "srdíčky" a komentáři. 

Instagram jako zdroj příjmů i posílení ega

Tato pozornost se dá velmi dobře zpeněžit ve formě různých spoluprací. Stačí na to pár tisíců sledujících a již se objevuje zájem různých značek, které chtějí vliv těchto dívek použít pro propagaci svých výrobků a služeb. A tak to máme virtuální modelky a influencerky, které svoji hezkou tvářičku používají jako zdroj příjmů. Pro některé jde pouze o vzorky výrobků zdarma, případně je to zanedbatelné kapesné, pro jiné je to hlavní zdroj obživy, či doslova "zlatý důl". Přejme jim to, máme kapitalistické prostředí a prosadit se není lehké. Když nejde o peníze, slouží nám Instagram jako takový narcistní způsob posílení našeho ega.

Kámen úrazu je ale v něčem jiném. A to ta situace, pokud jsi muž, který chce mít určitou hodnotu a někam se v životě posouvat, a přitom sleduješ nespočty podobných holek jen proto, že "jsou sexy". Nechápej mě špatně, i já se občas rád podívám na povedené foto krásné holky, ale kvůli tomu není nutné mít telefon narvaný těmito dívkami. Vždy když u nějakého populárního profilu rozkliknu komentáře, musím zamáčknout slzu nad úpadkem mužství, který vidím. Moje srdce pláče nad desítkami, stovkami až tisíci komentářů mužů, kteří se předhánění v tom, kdo napíše více komplimentů a snad i naivně věří, že když okomentují každou fotku, tak si jich daná holka všimne, případně jim odepíše na tu 53. zprávu. Nevšimne. Neodepíše.

Počty sledující i "srdíček" jsou pouze určitým měřítkem úspěchu a nějaký Franta Vomáčka, který komentuje každé foto nehraje roli, kromě toho, že jeho zoufalství zvyšuje dosah fotek. Taková holka neprochází jednotlivé komentáře, pouze mrkne na číslo, které určuje míru "validace" = potvrzení toho, že je krásná, případně, že její byznys model funguje. I kdyby chtěla, u větších profilů není prakticky možné procházet všechny komentáře, protože čísla skáčou moc rychle. Je tak fuk, jak moc jste originální nebo neoriginální, stejně si to daná holka nikdy nepřečte a když, úspěšně to odignoruje jako Tvé zprávy. Maximálně tak ostatní komentující vidí, že dokonce v komentářích vykáš ("Dobrý den Domčo, jste moc krásná žena."), což je ekvivalent virtuální kastrace.

Bojuj na správné frontě

Možná Ti teď běží hlavou: "Hele jo! Ty tady děláš z těch holek nedostižitelné bohyně, ale vždyť to jsou taky holky, které normálně randí, mají milence, žijí život i v realitě! A chce to mít přece vysoké cíle, tak proč se nesnažit o tyhle holky?". Ano, jsou to taky normální holky, avšak jejich chování v online prostředí je trošku odlišné. Od určitého počtu sledujících všechny vnímají jen jako "fanoušky". Pokud nemáš profil nabitý desetitisíci sledujících, tak jsi jen další zoufalý obdivovatel, který navždy zůstane trčet v žádostech o zprávy. Cesta k těmto holkám nevede přes internet.

Pokud čteš tento článek, pravděpodobně také žiješ v České republice, v zemi plné krásných holek. To znamená, že máš nespočty interakcí na dosah ruky. Pokud bys žil v Indii a naděje prohlédnout si sexy Evropanku je jedině přes internet, tak u toho telefonu seď klidně 24/7. Ale ty míjíš holky, které jsi mohl potkat, jen proto, že civíš na holky, pro které jsi jen anonymní číslo.

V reálném světě neexistuje kolonka "žádosti o zprávy". Na ulici máš šanci se dostat do opravdové interakce a dočkat se i určité odpovědi. Dostáváme se tedy k tomu hlavnímu. Otevřeš Instagram a koukáš tam na sexy zadek holky se 112K sledujících. Proč? Tvoje tělo na to reaguje, Tvoje pudy fungují. Ale naprosto zbytečně. Úplně pro nic za nic si "vytřískáváš" dopamin, odvádíš svoji pozornost od důležitých věcí. V 99% případů se nemáš šanci k té holce dostat. Pokud ale se odprostíš od této iluze a půjdeš do reálného světa, třeba podobnou holku potkáš na ulici a když ji oslovíš, budeš jeden třeba z 10 kluků, kteří ji tento měsíc oslovili. To je trošku lepší šance, než být jeden z 2564 mužů, kteří jí napsali za poslední týden, ne? A když necháme holky stranou, potřebuješ opravdu aby na Tebe pokaždé, když odemkneš mobil vyskočil nějaký zadek? Není lepší mít kontrolu nad svým vzrušením?

Pozornostní dieta pro Tvoje soustředění

Udělej pro sebe něco dobrého. Naordinuj si pozornostní dietu. Vezmi svůj telefon, otevři svůj profil, projeď účty, které sleduješ a uvažuj, které ti opravdu dávají nějakou hodnotu. Nech si tam holky, které Tě nějakým způsobem baví. Případně ty, které znáš osobně. Holky, které jsi začal sledovat kvůli tomu, že "Wow, ta je hot!", neúprosně "unfollowni". Ony ty dívky o pár desítek uvědomělých mužů nezchudnou a Tobě to dá možnost vystoupit z davu naivních snílků onanujících nad nedostižitelnou chimérou "Instagram modelky". Urči své pozornosti hodnotu a nerozhazuj ji jen tak "pro nic za nic". Prvním krokem pro úspěšné soustředění je odstranění rozptýlení. Fotky se sexuálně laděným podtextem v aplikaci, kterou otevíráš Xkrát za den, jsou sakra velkým rozptýlením. 


Co tím získáš: 

  • Vyšší hodnotu Tvého soustředění
  • Více prostoru pracovat na sobě a důležitých věcech
  • Vyšší hladinu testosteronu
  • Lepší reakce na dopamin
  • Menší nutkání sklouznout k masturbaci
  • Snadnější cestu do "flow"

To už za to stojí, ne?